Delphine Censier ratiņniece modele

6 komentāru

Delfīnei Sensjē (Delphine Censier) ir 20 gadu, un viņai ir tetrapleģija jau kopš dzimšanas. Ikdienā viņa lieto elektriskos ratiņus, un ne rokas, ne kājas viņa nevar pakustināt. Ar sadzīvi viņai palīdz tikt galā īpaši asistenti.

Vai viņa gribēja visai pasaulei parādīt, ka viņa ir arī daiļa meitene? Nē, viņa saka, vispirms gribēju paskatīties pati uz sevi.

Un safotografēja veselu izstādi ar savām erotiskajām bildēm.

  

  

Agrāk viņai esot bijuši kompleksi attiecībā uz 90-60-90 normu, bet tagad viņa jūtas labi pati savā ādā. Līdz 18 gadu vecumam Delfīne visu dzīvi bija pavadījusi dažādās institūcijās. Ratiņi, korsete, visi palīglīdzekļi - tas bija tēls, ko viņa pazina, un tā bija tīra medicīna. Tad viņa uzsāka patstāvīgu dzīvi, un tā bez citiem labumiem deva viņai arī apziņu un sajūtu, ka viņa ir sieviete.

Viņa ir pārliecināta, ka kompleksi attiecībā uz savu ārieni nebūt nav tikai invalīdu problēma. "Man nav fiziskas invaliditātes, bet mans ķermenis tomēr bija šķērslis manai laimei," raksta kāda izstādes apmeklētāja. Tas nav nekāds brīnums sabiedrībā, kur masu komunikācijas līdzekļi uzspiež savu skaistuma standartu - diētas novārdzinātu, ar silikona krūšu implantiem un ar kolagēnu uzpumpētām lūpām.

Tomēr vēl grūtāk ir 20-gadīgai meitenei, kura visu mūžu ir tikusi pārliecināta, ka invalīdu ratiņi nozīmē "tu nekad nevienu nespēsi savaldzināt". Tādēļ arī Delfīne gāja tālāk nekā sākotnēji plānoja - viņa savu ķermeni fotogrāfijās pārvērta par erotisku objektu. Provocēja. Transformēja līdzcietību par iekāri. Jo viņa nepiekrīt tēzei par "nabaga invalīdiem, kam patiesībā nav izredžu".

Izstāde ar Delfīnes Sensjē erotiskajām fotogrāfijām ceļo pa Franciju, un ir labi apmeklēta un pieprasīta.

Pēc dažādiem Francijas preses materiāliem
Anda Ģipsle
 

Atgriezties uz augšu