Spēle ir notikusi!

6 komentāru

Biju gaidījis pavisam ko citu. Domāju, nebūs ne ātruma, ne asu momentu spēlei. Nelikās ticami, tas, ka hokeju var tik pat kvalitatīvi spēlēt ar protēzi kājas vai rokas vietā. Vīri man pierādīja pretējo!

Jelgavas ledus halles laukumā nāca amatieru līgas spēlētāji no HK "Zemgale" un apvienotā hokejistu invalīdu komanda, kuras sastāvā bija spēlētāji no Kanādas, Čehijas, Somijas un Krievijas. Klātesošos uzrunāja arī Latvijas Hokeja federācijas prezidents Kirovs Lipmans, Olimpiskās komitejas vadītājs Einārs Fogelis, kā arī tehnisko palīglīdzekļu centra pārstāvis, kurš solīja gādāt, lai arī Latvijā invalīdi varētu nodarboties ar šo sporta veidu.

Spēle sākās ne pārāk straujā tempā, tomēr bija saspringta un cīņas pilna. Rezultātu atklāja "Zemgales" hokejisti, taču jau visai drīz ar skaistu metienu viesi panāca izlīdzinājumu. Pirmais puslaiks tomēr beidzās ar jelgavnieku pārsvaru 2:1.

Stāvhokeju, kā šo sporta spēles paveidu pieņemts saukt, spēlē divos puslaikos reiz pa 15 minūtēm katru, neapturot laiku iemetienu laikā, līdzīgi kā futbolā, bet mača noslēgumā tiek izpildīti 5 soda metieni. Kopējais rezultāts tad arī ir galīgais.

Otrajā puslaikā pārsvars bija apvienotās komandas pusē. Lieliski spēlēja arī ciemiņu vārtsargs, kas patiesībā bija no Latvijas, un rezultātā pamatlaiks beidzās neizšķirti 2:2. Tomēr soda metienos veiksmīgāki bija vietējie un uzvarēja 5:4.

Protams, šādās spēlēs rezultāts ir otršķirīgs, bet galvenais ir tas, ka nu arī Latvijā cilvēki ir informēti par šādas spēles pastāvēšanu un spēles laikā jau pieteicās pirmais vietējais spēlēt gribētājs invalīds. Visus spēlēt gribētājus lūdz pieteikties Jelgavas ledus hallē, kā arī aicina uzdot visus interesējošos jautājumus, sakarā ar šo spēli, vai iespējām ņemt dalību pašam.