Jaunzēlandē, skan Latvijas himna

3 komentāru

Latvijas Paralimpiskais čempions Aigars Apinis 24.janvārī (02:00 pēc Latvijas laika) izcīnīja zelta medaļu vieglatlētikas disciplīnā – lodes grūšanā IPC Pasaules čempionātā Kristčerčā, Jaunzēlandē, kā arī laboja Pasaules rekordu. Pasaules čempionāts risinās no 22.janvāra līdz 31. janvārim.

IPC Pasaules čempionātā kopumā startē ir 1200 atlētu, kuri pārstāv 65 valstis no visiem kontinentiem. Latvija tiek pārstāvēta ar pieciem atlētiem vieglatlētikas disciplīnās lodes grūšanā, diska mešanā, šķēpa mešanā, tāllēkšanā, 200m sprintā.

Aigars Apinis uzvarēja apvienotajā (medicīnas klasifikācijas F 52-53) klasē lodes grūšanā ar rezultātu 10 m 03 cm, kas ir JAUNS PASAULES REKORDS!!! Koeficentu tabulā mūsu sportista sasniegtais punktu skaits ir 1001 p-ts. Otrajā vietā palika Mauro Maxima De Jesus (Meksika) 8.31 m (931 p-ti), bronzas medaļa tika Ales Kisy (Čehija) 8.25 m (931 p-ti).

Neskatoties uz rokas muskuļa traumu pirms atbildīgajiem startiem, mūsu Paralimpiskais čempions cīnījās godam un izcīnīja Latvijai pirmo Pasaules čempionāta zeltu lodes grūšanā un nodrošināja nepieciešamās sportistu kvotas Paralimpiskajām spēlēm Londonā 2012 gadā. Nākamais starts A.Apinim diska mešanā 27.01.

Latvijas sportistu sacensību rezultāti citās disciplīnās pagaidām ir pieticīgāki, bet cīņas spars, apņēmība un morālais pacēlums pēc mūsu līdera uzvaras tagad ir dubultojies!

Dmitrijs Silovs T-37 medicīnas klasifikācijas klasē tāllēkšanas disciplīnā izcīnīja 9. vietu ar rezultātu 5.05 m, kas tik augstas klases sacensību debitantam ir apsveicams rezultāts. To pašu varētu teikt par Taigu Kantāni, kura mūsu valsti pārstāvēja diska mešanā F-37 m.k.k. un ieguva 8.vietu ar rezultātu 23.02 m.

Mazliet vairāk cerējām sagaidīt no mūsu Paralimpisko sudraba medaļnieka Edgara Berga (F-35 m.k.k.), bet apvienotajā F 35-36 m.k.k. viņš ieguva 5.vietu ar rezultātu 13.93 m.

Gaidīsim atkal jaunas pozitīvas ziņas no Pasaules čempionāta tālajā Jaunzēlandē.