Taku-O Pasaules čempionāts Horvātijā

0 komentāru

27. jūnijā Zagrebā, Horvātijā norisinājās Taku-O Pasaules čempionāta pēdējā diena Pre-O distancē, kurā noteica gan individuālos medaļniekus Paralimpiskajā un Atklātajā grupā, gan arī valstu komanvērtējumā.
No šī čempionāta uz Ukrainu ceļo divas zelta medaļas un viena zelta medaļa dodas uz Itāliju.

Paralimpiskajā grupā divu Pre-O distanču kopvērtējumā zelta medaļu izcīnijā Vladislavs Vovk (Ukraina).
No Latvijas izlases dalībniekiem šajā grupā labākais rezultāts bija Guntim Jakubovskim no Jēkabpils, kurš 42 dalībnieku konkurencē ierindojās 8. vietā.

Atklātajā grupā abās Pre-O distancēs nepārspējams bija Michele Cera (Itālija) un godam  nopelnīja zelta medaļu.
Diemžēl mūsu Guntaram Mankus no Saldus šoreiz neizdevās saglabāt savas, 2014. gadā Itālijā izcīnītās Pasaules čempiona pozīcijas un 68 dalībnieku konkurencē ierindojās 6. vietā.

Valstu komandu kopvērtējumā Ukraina ieguva zelta medaļu.
Latvija 20 valstu konkurencē, ierindojās 6. vietā (2014.g. 3. vieta).
Pre-O distancē rezultātu vispirms nosaka summējot visus iegūtos punktus par pareizajām atbildēm, bet ja diviem vai vairākiem ir vienāds punktu skaits, tad augstāku vietu ieņem tas, kuram ir vismazākā sekunžu summa Laika KP sektorā.
Šoreiz valstu komandu kopvērtējumā Latvijas un orientēšanās sporta lielvalstij Zviedrijas komandām bija vienāds punktu skaits – 70. Mūsu aizjūras kaimiņi ierindojās 5. vietā, jo Laika KP sektorā Latvija šiem zaudēja 19 sekundes.

Pasaules čempionāta visus sacensību dienu rezultātus, distanču un risinājumu kartes, fotogalerijas u.c.  ir iespējams apskatīties šajā saitē: http://www.wtoc2015.org/maps-solutions-results/