Otrajā sacensību dienā Dubajā Latvijas Paralimpietei sudraba godalga!

0 komentāru

Dubajā notiekošajās sacensībās Fazza International Athletics Competition 2015, uz kurām devušies arī trīs Latvijas sportisti – Ingrīda Priede, Aigars Apinis un Dmitrijs Silovs – šodien norisinājās otrā sacensību diena, kas Latvijai nesa vēl vienu  godalgu – sudraba medaļu diska mešanā izcīnīja vieglatlēte un Maijas Ukstiņas audzēkne Ingrīda Priede.

Sportiste šodien startēja disciplīnā, kurā viņa jūtas vispārliecinošāk – diska mešanā. Deviņu sieviešu konkurencē, spītējot vēsajam laikam un vējam, Ingrīda raidīja savu disku 25.75m tālu un ierindojās 2. vietā. 1. vietu ieņēma pieredzējusī Brazīlijas pārstāve un Rio Vasaras Paralimpisko spēļu favorīte Izabella Kamposa (Izabella Campos), kura raidīja disku 26.86m tālu, bet 3. vietā ierindojās Lielbritānijas pārstāve Beverlija Džonsa (Beverley Jones).

Šodien uz starta devās arī vieglatlēts Dmitrijs Silovs, kuram bija paredzētas sacensības diska mešanā. Paralimpietis, kurš vakar šķēpa mešanā savā grupā ieguva 1. vietu un zelta godalgu, diemžēl šodien nekvalificējās diska mešanas finālam, jo trīs reizes disku izmeta ārpus sektora. Šajā disciplīnā uzvarēja Lietuvas Paralimpiskās komandas pārstāvis Mindaugs Viljus (Mindaugas Bilius), kurš disku raidīja gandrīz 50m attālumā – 49.67m!

24. februārī sportisti no Latvijas nestartē, savukārt 25. februārī starti ir diviem mūsu vieglatlētiem – Aigaram Apinim, kā arī Dmitrijam Silovam, kuri abi savās grupās grūdīs lodi. Par laimi, Aigara Apiņa lodes grūšanai nepieciešamais inventārs – mešanai paredzētais speciālais krēsls – ir atradies, taču šoreiz bažas rada Dmitrija Silova treniņā savainotie rokas pirksti, kas ir nozīmīgi tieši šai konkrētajai disciplīnai.

Atgādināsim, ka sacensības norisinās no 19. februāra līdz 26. februārim un tajās piedalās vairāk nekā 450 sportisti no visas Pasaules. Sacensībās iegūtie rezultāti un punkti tiek skaitīti pie reitinga, kas palīdzēs kvalificēties Vasaras Paralimpiskajām spēlēm, kas norisināsies 2016. gada rudenī, Brazīlijā.